Ciekawostki

Elektroniczny system alarmowy nie zapobiega sytuacjom zagrożenia. Jest on przeznaczony jedynie do zaalamowania Ciebie i  - jeżeli z tego korzystasz - Stacji Monitorowania o sytuacji zagrożenia. Systemy zabezpieczeń są ogólnie godne zaufania, ale nie mogą one pracować w każdych warunkach. Nie są substytutem dla normalnych praktyk bezpieczeństwa ani dla solidnego ubezpieczenia. Twój system alarmowy powinien być instalowany i serwisowany przez wykwalifikowany personel, który powinien Cię poinstruować o zastosowanym poziomie zabezpieczenia i o działaniu systemu.

Nasza firma powstała w kwietniu 1991 roku.

W osiemnaste urodziny, w kwietniu 2009 roku, przeprowadziła się wreszcie do upragnionego własnego "mieszkania".

Zastosowanie ochrony w systemie monitorowania daje podstawy do uzyskania wysokich zniżek w składce za ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem.

Zniżki te są uzależnione od firmy ubezpieczeniowej oraz od spełnienia innych ogólnych warunków. Ich wysokość może sięgać nawet 50-60 % !

Nawet najbardziej rozbudowany i niezawodny system alarmowy nie zapewnia sam w sobie bezpieczeństwa, jego rola bowiem kończy się na zasygnalizowaniu włamania lub napadu.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa konieczne jest połączenie wyspecjalizowanej elektroniki ( system alarmowy + monitoring) z wyspecjalizowaną siłą fizyczną (grupy interwencyjne).

Według statystyk policyjnych około 50% włamań dokonywanych jest do obiektów, które poza zwykłym zamkiem nie mają żadnych innych zabezpieczeń.

Włamania do obiektów monitorowanych stanowia zaledwie około 0,2 %.

Widać więc, że sam fakt włączenia do monitoringu może skutecznie zniechęcić potencjalnych sprawców.

Nie zakładamy "tanich alarmów".

Instalujemy wysokiej klasy systemy alarmowe za rozsądną cenę!

Nawet najlepszy system alarmowy nic nie pomoże, jeżeli nie będzie włączony w stan czuwania.

Daj mu szansę!

Zawsze pamiętaj - wychodząc trzeba uzbroić system!

Zagrożenie pożarami jest w Polsce duże.

Według oficjalnych danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w ubiegłym roku wybuchło ich w całym kraju 220 199.

W tym: w obiektach użyteczności publicznej 2931

w obiektach produkcyjnych 2442

w obiektach magazynowych 1453

Jedynym skutecznym sposobem wczesnego wykrycia pożaru jest monitoring.

Dawno, dawno temu pewien potężny sułtan dowiedział się o nowym wynalazku - piorunochronie. Pomysł bardzo mu się spodobał i kazał  założyć takie urządzenie w swoim pałacu. Piorunochron, jako nowość, był dość drogi. Więc, żeby zaoszczędzić, sułtan nie kazał go uziemiać...

Piorunochron spełnił swoje zadanie - ściągnął piorun. Jednak nie był uziemiony, więc cały pałac spłonął...

Jeżeli już decydujesz się na system zabezpeczeń nie rób pozornych oszczędności!

Jedna z polskich stacji telewizyjnych przedstawiła ciekawy wywiad z anonimowym złodziejem, specjalizującym się w okradaniu mieszkań.

Szczególnie spodobał nam się następujący fragment jego wypowiedzi: "... ludzie żałują pieniędzy na zabezpieczenie, żałują nawet stu złotych na czujkę. A ja się z tego cieszę. Bo wtedy tracą tysiące..."

W Szwajcarii, jako jeden z istotnych parametrów przy projektowaniu systemu alarmowego bierze się jego cenę: system powinien kosztować w przybliżeniu 10 procent wartości zabezpieczanego mienia.

A jak to jest u nas...

Nadal, niestety, aktualne jest stare przysłowie "mądry Polak po szkodzie". Wielu klientów trafia do nas dopiero po tym, jak ich okradziono....

Nie bądź kolejnym przykładem potwierdzającym prawdziwość przysłowia! Nie czekaj, aż cie okradną! Już teraz zadbaj o swoje bezpieczeństwo!